Twoje życie Twój stracony czas....

12:06:00 Paweł Zieliński 11 Comments

Chciałem kiedyś poznać tajemnicę tych ludzi sukcesu, którzy osiągnęli wiele nie wkładając w to niczego poza swoją własną pracą.
Zastanawiałem się jak to jest, że niektórzy osiągają wielkie sukcesy przez cały czas, a inni bardzo rzadko, albo wcale..
Po długim czasie pełnym zwątpienia i wielu negatywnych emocjach zrozumiałem jedną rzecz:

                Jeżeli będziemy siedzieli przed komputerem na portalach społecznościowych, stronach ze śmiesznymi filmikami, i na innych w kółko oglądając kabarety lub teledyski nie osiągniemy NIC.
To co robimy w danej chwili to nasza decyzja i "zasługa". Nie nauczyciele, sąsiada czy kolegi.
Nasza własna, którą podjęliśmy MY w odniesieniu do siebie.
Siedzę w pokoju po nauce języka i co robię...?
Nie nie włączam dla relaksu internetu tylko idę na spacer.
Co robię wieczorem...? Czytam coś.
Nasze życie nie sprowadza się tylko do ciągłego wysiadywania przed komputerem.
Posiada także inne aspekty, o wiele ciekawsze i potrzebniejsze niż siedzenie na gadu, i rozmawianie o "niczym" Chcemy rezultatów? Pracujmy na nie....
Osiągniemy cel? Cieszmy się, pogratulujmy sobie i obierajmy następny. Wykreślmy ze swojego słownika wyrażenie "osiąść na laurach".
Siedzisz teraz i marudzisz, że życie jest do kitu i nic Ci nie wychodzi?
Bo, źle do tego podchodzisz...
Są zwycięstwa i LEKCJE. Porażki nie istnieją, ale bez wyciągania wniosków następna lekcja będzie taka sama.
Masz słomiany zapał? Ja też! ;) Nie przejmuj się większość ludzi go ma. Grunt to zrozumieć, że działa wtedy gdy podejmujemy decyzję pod wpływem chwili i bierzemy na siebie za dużo. Bierzmy sporo, ale tyle ile możemy "unieść wygodnie" przez jakiś czas. im bardziej optymalnie tym bardziej efektywnie. Pewnie, że możemy brać 110 % ale te 10 % zniknie z efektywności następnego celu z powodu wyczerpania, braku sił, czasu itp.


DUŻO NIE RÓWNA SIĘ WSPANIALE
DUŻO = NERWOWO, ŹLE NIEDOKŁADNIE 


Pozdrawiam Paweł

11 komentarzy:

 1. Jedni powiedzą "to straszne, że muszę pracować, żeby coś osiągnąć, nie mógłby mi ktoś tego po prostu dać?"
  A ja mówię: to cudowne, moje życie jest w moich rękach, sama własnymi siłami zapracuję na to czego naprawdę chcę (oczywiście jeśli los zechce mi pomóc i jakiegoś kataklizmu na drodze mi nie postawi). Jestem na takim etapie życia, w którym silnie czuję, jak wiele mogę osiągnąć dzięki wytrwałemu dążeniu do celu i cieszy mnie to.
  Ja zrozumiałam to wszystko trochę późno, ale lepiej późno niż wcale. Dobrze, że Ty wiesz to wszystko już teraz :)
  Pozdrawiam ciepło,
  Marta

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy Tobie Pawle się to udaje?

  OdpowiedzUsuń
 3. Owszem udaje mi się ;-) I mam nadzieję, że będzie tak w przyszłości.

  OdpowiedzUsuń
 4. omg. jak ja uwielbiam czytać twojego bloga, ponieważ jest naładowany pozytywną energią, która działa na mnie motywująco !
  lecę pisać dalej licencjat.
  życzę powodzenia w dalszym spełnianiu marzeń :)

  OdpowiedzUsuń
 5. W takim razie bardzo się z tego cieszę i dziękuję za miłe słowa :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Prawda jest taka, że po prostu najprościej jest narzekać niż wziąć się w garść i podejmować małe kroki, które przybliżają nas do sukcesu.
  Zastanawiam się nad tym i gdyby dziś zabrano mi komputer, telefon i telewizor - zdziwiłabym się jak wiele mam wolnego czasu i ile można przez ten czas zrobić.

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam

  Z treścią posta w dużej mierze się zgadzam ale też nie tak do końca. Wydaje mi się, że problem marnowania czasu w internecie ujęty został zbyt ogólnie. Owszem, jeśli siedzimy na społecznościówkach nawijając o dupie Maryny lub karmiąc wirtualne rybki wiele nie osiągniemy. Ale nie możemy zapominać, że jest to też forma relaksu jak np. spacer dla Ciebie. Wystarczy tylko zdrowy rozsądek i z góry ustalenie czasu jaki zamierzamy przeznaczyć na jego „marnację”. To także jest potrzebne o ile nie bierze to góry nad całą resztą spraw i obowiązków z jakimi konfrontuje nas codzienność.
  Z drugiej strony, gdy prowadzi się jakąś wirtualną działalność, jakiś e-shop, lub nawet prowadzi bloga na którym chcemy zarobić, to przesiadywanie w internecie jest jakby niezbędne a aktywność na portalach społecznościowych jest wręcz wymagana, zwłaszcza jeśli chcemy sprowadzić większy ruch na naszą stronę. Poza tym skąd mamy pewność, że marnując czas w ten sposób nie zostaniemy zainspirowani i nie wpadniemy na pomysł stworzenia czegoś własnego, co mogłoby przewyższyć świetnością np. facebooka.
  Wiem, że to o czym napisałem to tylko wyjątki od reguły, bo ludzie rzeczywiście marnują czas przed komputerem nic z tego nie mając. Nie mniej jednak uważam, że należało o tym wspomnieć bo takie sprawy nie są tylko czarne albo białe, istnieją też odcienie szarości o których nie można zapominać bo to właśnie one urozmaicają nasze życie.

  Odnośnie ludzi sukcesu, to jest na rynku dostępny ogrom książek, w których opisują oni swoją drogę do sukcesu. Niestety często jest to droga, którą można przejść tylko raz (przez tego kto sukces osiągnął) i próby powtórzenia tego wyczynu nie zawsze muszą się powieść. Jednak warto sięgać po nie chociażby dla zwiększenia swojej motywacji. Ale jest pozycja, którą z czystym sumieniem mogę polecić. Książka „Efekt motyla” Kamila Cebulskiego lub „Myśleć jak milionerzy” tegoż samego autora. Książka jest o tyle dobra gdyż przedstawia polskie realia i to na przestrzeni ostatnich kilku lat, więc jest aktualna. Czytając możemy się odnieść do naszego otoczenia bezpośrednio a nie tylko do jego wyobrażenia, jak to zazwyczaj ma miejsce przy publikacjach np. amerykańskich – których także nie powinno się przekreślać ze względu na wartości motywacyjne czy inspiracje jakie z pewnością odnajdziemy w tych publikacjach.

  OdpowiedzUsuń
 8. Twoje zdanie jest oczywiście prawdziwe i się z nim zgadzam, ale post ten nie miał być docelowo szczegółowym planem "jak korzystać z internetu" tylko ogólna informacją, i PRZYPOMNIENIEM, że czas marnujemy na własne życzenie.
  W domyśle chciałem skłonić do refleksji nie tylko nad korzystaniem z komputera, ale po prostu marnowaniu czasu. (Akurat internet jest najlepszym tego przykładem ) Zgadzam się również, że jeśli ktoś pracuje na bazie internetu powinien spędzać określoną liczbę godzin w poszukiwaniu informacji, sprzedaży itp. Niemniej jednak uważam również, że człowiek nie został stworzony do tego by siedzieć i patrzeć na ekran komputera lecz do znacznie wyższych i ważniejszych celów. Podane przez ciebie przykłady są jak najbardziej prawdziwe, ale odnoszą się do osób o których nawet nie pomyślałem pisząc o marnowaniu czasu". Post ten miał na celu ukazanie tego co przechodzi obok nas czyli życia...
  Każdy może mieć inne zdanie, i ktoś może napisać, że się tym nie zgadza, jednak to w jaki sposób będziemy realizować swoją "Legendę" zależy od nas i od tego co zrobimy.
  Dziękuję za ciekawy komentarz i pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jejku! Gdyby każdy myślał tak jak Ty! Ja zauważyłam, że ludzie nic nie robią albo siedzą, jak napisałeś przed kompami i użalają się nad tym, że mają nieciekawą pracę.
  Na sukces pracuje się latami niekiedy, nierzadko są to małe kroczki. Trzeba działać - to przede wszystkim!
  Czy wiesz, że to czwartku trwa głosowanie w konkursie Blog Roku?:)
  http://powolanie-i-pasja.blog.onet.pl/

  OdpowiedzUsuń
 10. `Są zwycięstwa i LEKCJE` - to powinno być moje motto !

  OdpowiedzUsuń