Wiedz czego chcesz ;-)

04:45:00 Paweł Zieliński 9 Comments

Świadomość tego co jest naszym celem pozwala nam na o wiele efektywniejsze działanie niż gdy tego celu nie mamy. Ustalając swoje priorytety nie zawsze jesteśmy co do nich pewni, ani przekonani na 100%. To normalne, że mamy wątpliwości, że zastanawiamy się nad sobą i tym co robimy. Ważne jest jednak to, co będzie wynikiem tych naszych rozmyślań.
Rozpacz?
Niechęć?
A może wielka depresja, która mówi nam "jesteś najgorszy na świecie, i tak nie uda Ci się osiągnąć tego czego pragniesz".....
Znajome?

Społeczeństwo, znajomi, przyjaciele, środowisko pracy i nauki to wszystko wpływa na nasze samopoczucie, samoocenę oraz to jak postrzegamy nasze poczynania.
Świadomość o tym nie tylko daje nam nowe możliwości, ale wydobywa nas z niepewnych sytuacji oraz negatywnych myśli. Mówi się, że osoby zdecydowane osiągają więcejd o innych. Dlaczego?
Ponieważ wiedzą do czego dążą, wiedzą kiedy chcą tego dokonać i jak będą mogli sprawdzić tego rezultaty. Pytanie brzmi jak bardzo chcemy coś osiągnąć i jaki mamy plan.
Nie chodzi o życie perfekcyjne, pełne ustawionych spotkań, rzeczy oraz notatników wypełnionych po brzegi. Chodzi przede wszystkim oto czy wiemy czego chcemy. ;-)

Mając wizję naszego życia za 5, 10 czy 15 lat wiemy co powinniśmy robić. Wszystkie nasze marzenia, plany oraz to kim chcielibyśmy zostać stają się coraz bardziej mocne, lepiej zarysowane w naszej podświadomości aż do rzeczywistości.


Masz wizję siebie? Walcz o nią!
Masz plany, marzenia i sposób w jaki chciałbyś się wykreować? Rób to!
Nie bój się, nie poddawaj a za jakiś czas będziesz mógł za to sam sobie pogratulować i powiedzieć tak wygrałem z najcięższym przeciwnikiem, wygrałem z samym sobą! :-)


Pozdrawiam serdecznie Paweł

9 komentarzy:

 1. Mam wizję siebie, mam plany, marzenia sposób w jaki chciałabym się wykreować, nie boję się, nie poddaję i walczę o to wszystko! ;)

  Niesamowicie motywujący post, idę teraz ogarnąć trochę pokój, wskoczyć na rowerek stacjonarny i pouczyć się hiszpańskiego, bo to zbliży mnie do spełnienia marzeń! Dzięki ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam wiele planów i marzeń do spełnienia, ale gdzieś po drodze tracę motywacje. Niemniej jednak czytają takie rzeczy od razu chce się coś zrobić ze swoim życiem. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. mam swoje wizje, priorytety i wartości i walczę o nie...

  OdpowiedzUsuń
 4. Też mam swoją wizję siebie za kilkanaście lat. Walczę o to, żeby się ziściła :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo się z tego cieszę!! :) że macie plany, cele i chcecie je realizować.
  Trzymam za was kciuki i oby jak najwięcej takich osób. :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kurczę zaczynam mieć plan...:) Co prawda musiałam powywalać z niej rodzinę( nie teraźniejszą oczywiście:), ale przyszłą bo na nią nie mamy wpływu) więc trochę mi to zajęło,ale powoli zaczynam widzieć jakieś światełko w tunelu... co prawda czuje, że mogę je za jakiś czas zmienić gdyż moje plany dotyczące przyszłości są jakoś zawsze niestabilne- ale to może nawet lepiej bo wydaje mi się że często zmieniam je na lepsze:)

  OdpowiedzUsuń
 7. I właśnie to się liczy :-)
  Mieć plany, realizować je ale także zmieniać. Jeśli działamy świadomie to i zmiany będą właśnie na lepsze! Tak trzymaj! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie wiem jak mogłam przegapić tutaj tyle fajnych, nowych i strasznie motywujących postów! Teraz mam za to zwiększona dawkę motywacji po przeczytaniu kilku na raz. Dziękuję!

  OdpowiedzUsuń