Michał Pasterski - wywiad

07:10:00 Paweł Zieliński 0 Comments


Michał Pasterski, człowiek którego wielu osobom, nie muszę przedstawiać. Coach, twórca wielu ciekawych artykułów oraz osoba, która zamierza zrobić coś naprawdę niesamowitego. Warsztaty na Bali :) To coś, co od samego początku wydawało mi się bardzo ciekawym pomysłem. Nie słyszałem żeby wcześniej ktoś organizował podobne przedsięwzięcie. Poniżej przedstawiam  wywiad, jaki udało mi się przeprowadzić w ostatnim czasie. Mam nadzieję, że znajdziesz tutaj mnóstwo inspiracji, zapraszam do lektury :)

Co jest dla Ciebie wyznacznikiem sukcesu?

Sukces to dla mnie wolność robienia tego, na co mam ochotę. To możliwość życia życiem, które ja sam wybieram. Bez zmuszania się do kompromisów i bez potrzeby rezygnowania z tego, co dla mnie ważne. Wielu z nas nie wie czego chce od życia. Wynikiem tego są losowe, przypadkowe doświadczenia - praca, do której chodzimy codziennie, ludzie, z którymi tworzymy związki, rzeczy, które robimy w czasie wolnym. Dla mnie sukces to każdego dnia świadomie wybierać to, co w życiu jest dla mnie ważne.  

Jak czujesz się jako jeden z najbardziej rozpoznawanych coachów w Polsce?

Nie uważam siebie za jednego z najbardziej rozpoznawalnych coachów w Polsce i wolałbym, aby moja osoba nie była kojarzona tylko z tym zawodem. To, co robię na co dzień wychodzi poza ramy coachingu, to tylko jedno z moich zajęć. Nie lubię określać siebie i innych takimi plakietkami - uważam, że tracimy w ten sposób perspektywę na różnorodność, jaką mają w sobie ludzie.

Co przyczyniło się do Twojego sukcesu?

Jeśli mówimy o sukcesie definiowanym w taki sposób, jak opisałem to przy okazji odpowiadania na pierwsze pytanie, to są to trzy rzeczy: 

1. Ciągłe szukanie w sobie odpowiedzi na pytania: "Co jest dla mnie ważne?", "Czego chcę od życia?", "Co lubię robić?", "Co chcę zmienić?". Czyli samopoznanie i zrozumienie, jaką drogą chcę w życiu iść. 
2. Odwaga w podejmowaniu dziesiątek życiowych decyzji w zgodzie z odpowiedziami na powyższe pytania.
3. Cierpliwość w realizowaniu założonych planów, mimo tego, że większość z tego co robię to działania, które przynoszą efekty dopiero po jakimś czasie.

Jak trafiłeś na Bali?

Polecieliśmy na wyspę Bali z żoną w podróż poślubną. Dwa lata wcześniej byliśmy w Tajlandii i zakochaliśmy się w Azji. Słyszeliśmy o Bali wiele różnych rzeczy, ale chcieliśmy sami się przekonać jak tam jest. Większość z rzeczy, które słyszeliśmy wcześniej okazała się nieprawdziwa. 

Skąd pomysł, by zorganizować tam warsztaty?

To miejsce sprzyja pracy nad sobą. Sprzyja wglądowi we własne wnętrze. Panująca tam atmosfera, krajobrazy i ludzie, którzy są częścią Bali tworzą unikalną i wspaniałą mieszankę, która sprawia, że mógłbym tam mieszkać na co dzień. I nie chodzi tu o rajskie plaże czy palmy, bo moje ulubione miejsca wcale nie są nad morzem.  
Jeśli miałbyś wybrać jedną cechę, które pomaga Ci na co dzień w realizowaniu zadań było by to….?

Umiejętność skoncentrowania się na najważniejszych krokach na drodze do osiągnięcia moich celów.Link do filmuBardzo dziękuję za wywiad, mam nadzieję że dał on wiele do myślenia i każdy czytelnik znajdzie w nim swoją własną inspirację :) 
Pozdrawiam mega pozytywnie Paweł Zieliński 

0 komentarze: