10 elementów sukcesu

21:55:00 Paweł Zieliński 0 Comments
Wolisz słuchać niż czytać? W takim razie mam dla Ciebie wpis w wersji mp3

Jak zapewne wiesz, codziennie na świecie ktoś dokonuje rzeczy niemożliwych. Skacze na desce z wielkiej góry, sprzedaje rzeczy nie do sprzedania i wymyśla wciąż nowe pomysły na to jak dorobić się sławy i wielkich pieniędzy. Mnóstwo osób na całym świecie próbuje powtórzyć ich sukces, ale niestety nie udaje im się tego dokonać. Dlaczego? ponieważ wielu z nich posiada motywację, cel i plan działania, ale brak im systematyczności. Z kolei inni mają wszystko by osiągnąć sukces, ale...im się nie chce :) Poniżej przedstawiam Ci 10 elementów, dzięki którym możesz osiągać sukces.

- Determinacja. Bez niej ciężko jest doprowadzić do końca nawet iście genialny plan. 

- Motywacja. Każdy z nas potrzebuje czynników jakie go zmotywują. Dla jednych będą to pieniądze, dla innych chęć rozwoju osobowości, a jeszcze inni powiedzą, że robią to bo takie jest ich marzenie. 

- Umiejętność zarządzania czasem. Jeśli potrafisz wykorzystać swój czas we właściwy sposób nie zdziw się, że tyle rzeczy zrealizujesz od ręki.

- Chęć nieustannego rozwoju. Nie chodzi o czytanie coraz większej ilości książek , bądź uczestniczenia w coraz to nowych kursach. Mówimy tu o wewnętrznej motywacji, która motywuje Cię do nie zamykania się na nowości.

- Podnoszenie poprzeczki. Skoro przez 20 lat będziesz robił to samo nie zdziw się, że gdy efekty będą przez cały czas identyczne. 

- Chęć przebywania z najlepszymi. Jeśli będziesz uczył się od najlepszych zrealizujesz swój cel i osiągniesz sukces, jeśli pozostaniesz z tymi, którzy marudzą, nie zdziw się, że i ty zaczniesz.

- Otwarty umysł. Jeśli będziesz chciał się uczyć i rozwijać wtedy uda Ci się zrealizować wiele celów i marzeń. Jeśli zaś zamkniesz się na nowe doświadczenia i wiedzę pozostaniesz po prostu w miejscu.

- Używanie kilku technik motywacji i pracy. Nie musisz tworzyć projektów jeśli nie masz weny. Możesz po prostu zmienić formę działania.

- Spoglądanie w przyszłość. Jeśli będziesz planował teraźniejszość, ale nie pomyślisz co będzie w przyszłości możesz stracić wenę i poprzestać na kilku dniach kiedy to będziesz działał jak szalony.

- Szukanie coraz to nowych sposobów na realizowanie celu. Skoro coś nie działa, może warto zrobić to inaczej. A może ktoś mówi, że to co robisz jest mało produktywne? Sprawdź to! :) 


Jeśli spodobał Ci się dzisiejszy wpis podaj go dalej. Być może ktoś potrzebuje w tym momencie właśnie takiej wiedzy. Zapraszam Cię również do zapisania się na Newsletter, dzięki któremu będziesz na bieżąco z wszelkimi nowościami :)


Pozdrawiam mega pozytywnie Paweł Zieliński 

0 komentarze: