Jedno zadanie na raz! :)

01:46:00 Paweł Zieliński 0 CommentsMasz tysiąc pomysłów? A może chciałbyś zrealizować mnóstwo rzeczy, ale ciągle brakuje Ci czasu, motywacji i siły do tego by móc działać na wszystkich polach na jakich chciałbyś działać? W takim razie mam dla Ciebie rozwiązanie.

Jedno zadanie na raz! :)

Gdy pracujesz nad danym projektem jesteś w stanie poświęcić mu swoją uwagę w 100 procentach. Jeśli weźmiesz się również za drugi okazuje się, że musisz podzielić swój czas, uwagę i energię na to by móc operować na dwóch przedsięwzięciach. Często bywa tak, że musisz przebywać w dwóch miejscach, ogarniać dwa zespoły ludzi itd. Gdy zaczynasz pracować nad kilkoma lub kilkunastoma projektami okazuje się, że nie idą tak jak byś tego chciał :) Rozwiązanie jest proste. Jeśli podejmujesz się jakiegoś działania pamiętaj, by zająć się tylko JEDNYM projektem, by móc poświęcić mu się w całości i zwiększyć swoje szanse na sukces.

Gdy pracujesz nad kilkoma zadaniami:

- Twoje siły muszą być rozkładane na kilka działań.
- Jakość Twojej pracy przy każdym z nich spada ze 100% do 20-30.
- Prawdopodobieństwo doprowadzenia wszystkiego z sukcesem maleje wraz ze wzrostem ilości kolejnych zadań i projektów.
- Stajesz się coraz bardziej rozdrażniony i zdenerwowany, ponieważ gonią Cię terminy, nie masz możliwości odpoczynku i często podejmujesz decyzje pod wpływem chwili, bo najzwyczajniej w świecie nie masz czasu na dłuższe rozmyślania.  


Gdy pracujesz nad jednym projektem:

- Możesz szybciej doprowadzić go do końca
- Masz więcej czasu na przemyślenia i wybranie odpowiedniej strategii działania
- Zyskujesz większe skupienie i dzięki temu możesz rozpatrywać więcej szczegółów potrzebnych np. w późniejszym etapie produkcji Twoich rzeczy.
- Zespół  z którym pracujesz jest o wiele bardziej zmotywowany, ponieważ bierzesz udział we wszystkich etapach projektu. Tworzeniu strategii, produkcji waszych towarów itd :)
- Efektywność oraz kreatywność Twoich działań wzrasta, ponieważ skupiasz się nad jednym konkretnym zadaniem jakie masz wykonać, czyli np, wypuścić na rynek urządzenie, które będzie samo prasowało ubrania :)


Swego czasu sam zabierałem się za kilka projektów na raz i zazwyczaj kończyło się to tak, że nie mogłem ogarnąć wszystkiego czasowo, zaś nerwy oraz zbliżające się terminy, powodowały, że byłem zmuszony  zrezygnować z niektórych przedsięwzięć. Musiałem nie tylko zastanowić się nad ilością projektów jakie realizowałem, ale również nad tym, by wybierać te które będę w stanie wykonać. Wniosek? Postanowiłem tworzyć nowe przedsięwzięcia, ale tylko wtedy gdy wiedziałem, że starczy mi czasu, że mam odpowiednie narzędzia i całość moich działań przyniesie pozytywne skutki. 

Im więcej zadań tym mniejsze skupienie i bardziej skomplikowane działania, które będą "podtrzymywały" wszystkie projekty. Gdy działasz nad jednym zadaniem poświęcasz mu się w 100 procentach. Jesteś efektywny, pełen energii i motywacji do tego by doprowadzić swój cel do końca. 

Zapraszam Cię do polubienia fanpag'a na facebooku na którym ostatnio sporo się dzieje! :) 
Dzięki niemu będziesz ze wszystkim na bieżąco.Pozdrawiam mega pozytywnie Paweł Zieliński

0 komentarze: