Czy współpracować z innymi?

03:41:00 Paweł Zieliński 0 CommentsJeżeli kiedykolwiek myślałeś na temat współpracy z innymi ludźmi zapewne zastanawiasz się jak zacząć działać w ten sposób?
Z kolei jeżeli nigdy nie pracowałeś w większej grupie, być może rozmyślasz nad tym czy warto w ogóle podchodzić do tego tematu. Poniżej przedstawię Ci moim zdaniem najważniejsze ZA i PRZECIW pracy z innymi. Mam nadzieję, że uda Ci się podjąć decyzję i np. skompletować swój wymarzony zespół czy po prostu wejść na wyższy poziom poprzez zwiększenie tempa pracy.


Zacznijmy od minusów i od sprawdzenia, czy naprawdę współpraca z innymi niesie ze sobą same negatywne rzeczy? :) 


- Musisz zwracać uwagę na różnorodność charakterów, czyli im więcej osób tym więcej różnic w sposobie pracy itd.

- Gdy coś idzie nie tak wyjściem może być rozmowa, ale również i np. zmiana znajomych czy współpracownikow

- Szukanie odpowiednich ludzi do pracy, czy współpracy to nie lada wyzwanie czasami zajmuje  to naprawdę dużo czasu

- Gdy z kimś współpracujesz zazwyczaj (choć nie zawsze) MUSISZ brać pod uwagę jego zdanie tworząc projekt, podejmując większość decyzji zawodowych itp. 

Druga część to plusy, które moim zdaniem są bardzo ważne :)

+ Gdy z kimś współpracujesz możesz wykorzystać jego doświadczenie  oraz wiedzę w danej dziedzinie usprawniając oraz przyspieszając swoją pracę.

+ Współpraca uczy pokory oraz tego, że wizje oraz plany jakie tworzymy bardzo często muszą lub powinny być zmienione. 

+ Współpraca pomaga rozwijać lub skonfrontować Twoje dotychczasowe umiejętności, które możesz rozwinąć i przenieść na o wiele wyższy poziom

Reasumując, by współpracować z ludźmi  należy dobrze przemyśleć temat i jednocześnie nie zamykać się na nieszablonowe rozwiązania. Wszelkie problemy różnego rodzaju można w bardzo łatwy sposób rozwiązać, dlatego też warto przemyśleć temat współpracy. 

A jakie Ty masz zdanie na ten temat? :) 

Pozdrawiam mega pozytywnie Paweł Zieliński 

0 komentarze: