Co by się stało, gdybyś musiał zacząć od nowa?

02:33:00 Paweł Zieliński 0 Comments


Zastanów się co by się stało gdybyś musiał zacząć wszystko od początku...

To może dotyczyć pracy, miejsca zamieszkania, czy nowych znajomych. Pomyśl, czy jesteś gotowy na sytuację w której zaczynasz wszystko od nowa. Na nic przydają się dawne kontakty, znajomość topografii terenu, czy umiejętności. Musisz się nauczyć wszystkiego od początku :) 

Nowość to nic złego, jednak warto być do niej przygotowanym. Jeśli do tej pory byłeś wyuczony do jednego zawodu i pracowałeś w jednym miejscu przez długi czas okaże się, że...NIE POTRAFISZ robić niczego innego. W takiej sytuacji ciężko jest nie tylko dostosować się do nowości, lecz także przezwyciężać coraz to nowe wyzwania.

Za każdym razem, gdy pomyślisz o tym, że może nadejść coś nowego zastanów się w jaki sposób możesz się do tego przygotować. Jeśli prowadzisz swój biznes możesz sprawdzić, czy nie jesteś zależny tylko np. od jednego dostawcy. Tak samo wygląda sytuacja gdy mówimy o innych kwestiach takich jak zdrowie, rodzina czy hobby.

Dobrze jest mieć sprawdzone źródła i znajomość danego tematu, ale pamiętaj o tym, że warto być przygotowanym również na zmiany. Dzięki temu możesz bez problemu zacząć wszystko od nowa nawet wtedy, gdy okaże się, że musisz działać szybko.

Pozdrawiam mega pozytywnie Paweł Zieliński

0 komentarze: