4 sposoby na zyskanie czasu w ciągu dnia

Każdy z nas chciałby zyskać mnóstwo czasu dla rodziny, na swoje zainteresowania i na odpoczynek. Niestety, bardzo często bywa tak, że mamy na głowie mnóstwo projektów, tysiące spraw do załatwienia i ciężko nam znaleźć czas na cokolwiek poza pracą. Jak go zyskać na dowolną kwestię? Poniżej 4 sposoby :)

1. Nie korzystaj z telefonu w celach rozrywkowych dłużej niż pół godziny dziennie. Okażę się, nagle że masz mnóstwo czasu. Portale społecznościowe, śmieszne filmiki, obrazki, zdjęcia...to wszytko zabiera Ci MNÓSTWO czasu w ciągu dnia. Zrób próbę, i sprawdź to na własnej skórze.

2. Przygotuj wcześniej materiały, które będą Ci potrzebne do pracy. Nie będziesz musiał potem tracić i czasu i nerwów. Tak samo ma się sprawa z ubraniami. Przygotuj wszystko wieczorem i połóż w jednym miejscu.

3. Poproś o pomoc innych. Nawet sobie nie wyobrażałem ile czasu mogę zaoszczędzić, prosząc o pomoc w swoich działaniach inne osoby. Jak to mówią "co dwie głowy to nie jedna" i im więcej osób, tym praca przebiega szybciej. Spróbuj zmienić pracę w pojedynkę na pracę grupową, a przekonasz się ile możesz zrobić. ( I dzięki temu zyskać czasu)

4. Nie rób rzeczy zbędnych. Jeżeli nie pomalowałeś garażu przez 20 lat i nie planujesz niczego tam robić, daj sobie spokój. Nie trać czasu na rzeczy, które i tak nie wniosą do Twojego życia niczego ważnego. Skup się na tym co musisz zrobić. Twórz codzienne listy zadań i sprawdzaj, które z nich są naprawdę potrzebne, a które to tylko "strata czasu".Pomysłów na to, by zaoszczędzić czas jest całe mnóstwo, więc...korzystaj śmiało! :)
Pamiętaj o tym, że im więcej czasu zaoszczędzisz tym więcej odpoczynku, twoich zainteresowań i...bardziej wydajnej pracy. Gotowy? W takim razie do dzieła :)
P.s Jeżeli znasz jakieś sposoby na zaoszczędzenie czasu, napisz w komentarzu :)
Na pewno pomożesz niejednej osobie.


Pozdrawiam Paweł Zieliński


Wyzwanie offline, czy to możliwe?Wiele osób postanowiło wziąć udział w wyzwaniu "będę offline przez tydzień/dwa/miesiąc" itd.
Tym osobom się to udało ale...no właśnie, czy bycie poza zasięgiem w dzisiejszych czasach powinno być wyznacznikiem dbania o siebie? Zapraszam do lektury wpisu. Dzięki niemu dowiesz się, jak możesz z tego skorzystać.

Zacznijmy od początku, każdy z nas kto posiada smartfona używa go w mniej lub bardziej przydatny sposób przez kilka godzin dziennie! Przeglądamy portale społecznościowe, korzystamy z poczty czytamy plotki...no właśnie ile czasu tak naprawdę potrzebujemy by przebywać w sieci. Mówię tutaj zarówno o rozrywce jak i pracy. Przecież można to wszystko pogodzić i sprawić, że po solidnie wykonanej pracy przyjdzie czas na rozrywkę, ale zarówno w jednym jak i drugim temacie postawimy na konkret.

Pracuję do godziny 15:00 bez korzystania z mediów społecznościowych, ale po zakończeniu działań oglądam sobie dwa odcinki swojego ulubionego serialu i...na tym koniec. Nie musisz sprawdzać poczty 10 razy dziennie i zastanawiać się dlaczego dana osoba opisuje życie towarzyskie znanego aktora. Po prostu podziel swój dzień w taki sposób, by korzystanie z sieci było zarówno produktywne jak i przydatne.

Uwielbiasz być na bieżąco z informacjami i nowinkami? Zainstaluj aplikację, która w jednym miejscu pokaże Ci wszelkie tego typu rzeczy. Ty będziesz miał wszystko dostępne od ręki a Twój umysł dostanie porcję informacji o konkretnej porze bez rozpraszania się w ciągu dnia.

Nie musisz od razu wyłączać wszystkiego co ma dostęp do sieci i zamykać tego w szafie :) wystarczy, że zmienisz czas w jakim korzystasz z internetu. Jeżeli pracujesz pracuj. Jeżeli chcesz odpocząć i się rozerwać odpoczywaj. Nie mieszaj tych dwóch rzeczy na raz, bo nie wyjdzie z tego nic dobrego.

Musisz skorzystać z internetu? Okej, ale tylko w celach pracy. Zablokuj wszystkie strony które pożerają Twój czas i odblokuj je dopiero po tym jak zakończysz wszystkie ważne rzeczy jakie masz do wykonania w ciągu dnia. Zobaczysz, że konkretne godziny jakie poświęcisz na działania zaprocentują świetnym skupieniem i mega wielkimi efektami.

Pamiętaj, że:

-Nikt nie zmusza Cię do tego, by korzystać z internetu non stop
- ZAWSZE możesz wyłączyć internet, wyjść na dwór i pójść na spacer
- TYLKO TY podejmujesz decyzję, ile siedzisz w sieci i korzystasz z urządzeń elektornicznych

Gotowy? W takim razie do dzieła! :) 
Trzymam kciuki Paweł Zieliński 

10 pytań, które poprawią Twoją efektywnośćPoniżej znajdziesz 10 pytań, dzięki którym poprawisz jakość swoich działań. Niektóre są proste i znajdziesz na nie odpowiedź w ciągu kilku chwil, niektóre zaś wymagają od Ciebie trochę głębszej analizy sytuacji. Gotowy? :) W takim razie zapraszam do lektury.

1. Gdzie w tym momencie pracujesz, 
dom zlecenie, praca stała?

2. W jakich porach działasz. 
Konkretne godziny?

3. Jak spędzasz czas wolny, 
czyli w jaki sposób odpoczywasz?

4. Co sprawia, że masz ochotę na pracę?

5. Jaki jest Twój cel dzienny, tygodniowy i miesięczny?

6. Ile rzeczy rozprasza Cię w czasie pracy? 
(telefon internet itd)

7. Kto z Twojego otoczenia pomaga Ci mobilizując do działania?

8. Czy ktoś na świecie miał podobne problemy do Ciebie związane z pracą?

9. Gdzie pracujesz zazwyczaj 
(przy stole, w terenie, przy biurku)?

10. Czy korzystasz z gotowych rozwiązań? 
(szablony, grafiki, sposoby)

Powyższe pytania to wierzchołek góry lodowej, ale zawsze warto zrobić ten pierwszy krok. Gdy odpowiesz sobie na wszystkie okaże się, że możesz zmienić w swoim życiu kilka elementów, które do tej pory niekorzystnie wpływały na Twoje działania. Trzymam kciuki i życzę powodzenia Paweł Zieliński